آموزش حسابداری صنعتی

توضیحات دوره

آموزش حسابداری صنعتی در جهش رایانه

 آموزش حسابداری صنعتی در رشته حسابداری یکی از دوره های پرکاربرد در جهش رایانه، یکی از آموزشگاه های حسابداری با مدرک فنی حرفه ای و مناسب برای محاسبه بهای تمام شده کالا و خدمات است. به طور معمول در سیستم حسابداری صنعتی ، حسابداران کارخانجات‌های تولیدی، فروشگاه‌ها و یا شرکت‌های خدماتی به دلیل نوع فرآیند کاری که دارند همواره با کالا و نرخ بهای تمام شده کالا سروکار داشته که برای انجام این امر باید با نحوه محاسبه بهای تمام شده آشنایی کامل داشته باشند.

به همین منظور در این دوره حسابداری صنعتی ابتدا به نحوه محاسبه بهای تمام شده خواهیم پرداخت، سپس موضوعاتی از قبیل روش های هزینه یابی موسسات تولیدی و در انتها پیش بینی هزینه های سربار را بررسی خواهیم کرد. ما در این صفحه سعی کرده‌ایم به بررسی مباحثی اعم از فرآیند تولید کالا، دلایل اهمیت حسابداری صنعتی، مزایای کلاس آموزش حسابداری صنعتی و … بپردازیم. هم چنین به سوالات متداول و مشترک بین کارآموزان نیز پاسخ داده ایم.

حسابداری صنعتی چیست؟

حسابداری صنعتی، مهارتی از حسابداری است که به تعیین بهای تمام‌شده کالا یا خدمات در صنعت و شرکت‌ها و موسسات می‌پردازد. ازآنجایی‌که بیشتر موسسات و شرکت ها به تولید کالا و یا ارائه خدمات می‌پردازند، تعیین قیمت تمام‌شده کالا و خدمات نقش مهمی در سود آوری و بقای آن‌ها دارد. امروزه سیستم حسابداری صنعتی با فراهم نمودن اطلاعات مورد نیاز مدیران به یاری آن‌ها می‌شتابد. در حقیقت وظایف اصلی این سیستم اندازه‌گیری و محاسبه بهای تمام‌شده تولیدات، فراهم کردن اطلاعات لازم برای ارزیابی عملکرد و تصمیم‌گیری مدیران است. به عبارت بهتر می‌توان گفت که حسابداری صنعتی یک ابزار مهم در اختیار مدیریت است که بدون آن مدیریت در تصمیمگیری خود در جهت افزایش تولید یا سایر تصمیم‌گیری‌ها و عملیاتی نمودن تصمیمات خود با مشکل مواجه می‌شود.

اهمیت یادگیری حسابداری صنعتی چیست؟

حسابداری صنعتی محدود به کارخانجات و صنایع تولیدی نیست. اگرچه حسابداری صنعتی نقش مهمی در صنایع تولیدی ایفا می‌کند اما نباید این موضوع فراموش شود که امروزه سایر موسسات از قبیل دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، شرکت‌های هواپیمایی، بانک‌ها و… نیز به حسابداری صنعتی نیازمندند.

حسابداری صنعتی یا به عبارت دیگر حسابداری بهای تمام‌شده، مورد توجه تمام دستگاه‌ها و سازمان‌های صنعتی قرار گرفته است به نحوی که دانستن مفاهیم آن به عنوان مزیت رقابتی در بازار کار محسوب شود. همچنین ازآنجایی‌که مدیران با اطلاعات حسابداری صنعتی، بهای تمام‌شده تولیدات را محاسبه و کنترل خود را بر روی هزینه‌های مواد، دستمزد و سایر هزینه‌های تولید اعمال می‌کنند، لذا محتویات این فرادرس برای مدیران نیز به منظور درک بهتر از بهای تمام‌شده کالا و خدمات و تصمیم‌گیری اثربخش‌تر بسیار مفید است.

آموزشگاه حسابداری در غرب تهران تهرانسر جهش رایانه

حسابداری صنعتی در جهش رایانه

جهش رایانه به عنوان واحد برتر سازمان فنی حرفه ای در غرب تهران واقع در تهرانسر به خوبی می داند در حال حاضر شما چه نیازی دارید و چه نیازی در آینده خواهید داشت. به همین دلیل برای رسیدن شما به اهدافتان بهترین مسیر راه توسط مشاوران باتجربه در نظر گرفته است. موسسه جهش رایانه با بیش از یک دهه فعالیت مستمر توانسته است با برگزار کردن این کلاس در بالاترین سطح کیفی، به کارآموزان دوره حسابداری برای ورود به بازار کار تا حد زیادی کمک نماید.

سر فصل های آموزش حسابداری صنعتی جهش رایانه

دوره حسابداری صنعتی شما را قادر خواهد ساخت تا پس از اتمام دوره، مفاهیم نظری حسابداری صنعتی را درك نموده و آنها را در محیط نرم افزاری پیاده سازی نمایید.

 • آشنایی با حسابداری صنعتی
 • مفاهیم، تعاریف و اصطلاحات تخصصی شركت های تولیدی
 • روشهای هزینه یابی مؤسسات تولیدی
 • نحوه كدینگ كالاها
 • حسابداری دوایر تولیدی مختلف
 • گزارشات مربوط به مواد، دستمزد و سربار در حسابداری صنعتی
 • شناسایی و تسهیم هزینه های سربار كارخانه

مخاطبین دوره حسابداری صنعتی جهش رایانه

 • دانشجویان فارغ التحصیل از رشته های مالی و حسابداری (اقتصاد) که تجربه کار عملی ندارند
 • کارمندان شرکت ها برای ارتقای اطلاعات و مهارت در زمینه حسابداری
 • مدیران شرکت ها برای نظرات دقیق برامور حسابداری
 • افرادی که تمایل به دریافت مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور را دارند

اهداف دوره حسابداری

دوره حسابداری آموزشگاه جهش رایانه تهرانسر ویژه بازار کار، دوره ای جامع برای تمام کسانی است که می خواهند از صفر تا صد به صورت کامل مهارت های لازم برای شغل حسابداری را فرا بگیرند. در پایان دوره علاوه بر اینکه مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور دریافت می کنید؛ قطعا این مدرک معتبر نقطه قوتی در رزومه شغلی شما خواهد بود. آموزشگاه جهش رایانه از سال 78 تاکنون سابقه برگزاری بیش از 800 کارگاه آموزشی حسابداری را در رزومه خود دارد.

چرا دوره حسابداری جهش رایانه

در دوره حسابداری جامع جهش رایانه به شما به صورت کاملا عملی ابتدا مهارت های اصلی که کار با کامپیوتر، اکسل پیشرفته کاربردی است آموزش داده می شود. رسالت آموزشگاه جهش رایانه، پرورش دانشجویان و معرفی آن ها به بازار کار است. این دوره مناسب برای تمام دوستانی است که می خواهند به صورت کامل و عملی، مهارت حسابداری را فرا بگیرند. مشاوران اگر سوالی ذهن شما رو مشغول کرده، می توانید با شماره های ذکر شده در پایین سایت تماس بگیرید تا مشاوران آموزشگاه جهش رایانه به بهترین شکل پاسخگویی شما باشند.

Call Now Button