Advanced Excel

توضیحات دوره

اکسل پیشرفته چیست؟

اکسل یک مهارت مهم و مورد تقاضا در صنایع بیشماری است. مهارت های پیشرفته اکسل شامل توانایی تولید نمودارها و جداول، استفاده کارآمد از صفحات گسترده و انجام محاسبات و اتوماسیون برای پردازش حجم زیادی از داده ها است. با ظهور کلان داده ها و تجزیه و تحلیل داده ها، مهارت های پیشرفته اکسل یک دارایی واقعی هم در طول شکار شغل و هم در وظایف کاری روزمره است. 

چه به دنبال شغلی در تجزیه و تحلیل داده ها باشید و چه به دنبال افزایش مهارت های خود در کار هستید، آموزش اکسل می تواند در آماده سازی شما برای انواع نقش های امیدوارکننده ارزشمند باشد.

 

توابع پیشرفته اکسل به ویژگی ها و عملکردهای مایکروسافت اکسل اشاره دارد که به کاربر در انجام محاسبات پیچیده، انجام تجزیه و تحلیل داده ها و موارد دیگر کمک می کند. در این مهارت با متداول ترین توابع پیشرفته در اکسل آشنا خواهید شد.اکسل پیشرفته کاملاً با اکسل پایه متفاوت است، تمرکز کاربر بر روی فرمول ها، توابع و ماکروها است. 

چرا مهارت های اکسل در بازار کار مهم هستند؟

 

اکسل یک مهارت مهم در نقش های بی شمار است. این مهارت ها اغلب برای موفقیت در بسیاری از صنایع ضروری هستند و کارفرمایان احتمالاً هنگام استخدام برای یک حرفه تجزیه و تحلیل داده ها، مهارت های پیشرفته اکسل را درخواست می کنند. صنعت تجزیه و تحلیل داده در حال افزایش است، بنابراین اگر می‌خواهید  چگونه یک تحلیلگر داده شوید ، مهارت‌های اکسل یکی از راه‌های کلیدی برای دستیابی به هدف شما است.

البته، تحلیلگران داده تنها حرفه ای نیستند که از مهارت های پیشرفته اکسل استفاده می کنند. این مهارت ها برای طیف وسیعی از مشاغل کلیدی هستند، از جمله:

 • اقتصاد و حسابداری
 • منابع انسانی
 • بازاریابی دیجیتال
 • مدیریت پروژه
 • مدیریت موجودی و محصول

آموزش پیشرفته اکسل خود را از امروز شروع کنید

تقاضای زیادی برای مهارت اکسل در بازار کار امروزی وجود دارد. با تقاضای کارفرمایان، داشتن مهارت‌های پیشرفته اکسل که برای نقش‌های فناوری و سایر صنایع با رشد سریع مورد تقاضا هستند، مهم است. بوت کمپ داده یکی  از راه های عالی برای به دست آوردن مهارت های مورد نیاز است. امروز برای شروع سفر خود به سمت آموزش پیشرفته اکسل، در مورد اینکه چگونه بوت کمپ تحلیل داده های مهندسی کلمبیا می تواند مسیر شما را به سمت موفقیت تجزیه و تحلیل داده تقویت کند، بیشتر بیاموزید.

فرمول های پیشرفته اکسل

تعداد بی شماری از فرمول های پیشرفته اکسل وجود دارد – بسیاری از آنها شما را قادر می سازند تا به سرعت و به طور موثر وظایف کلیدی را در محل کار انجام دهید. این فرمول‌های پیشرفته اغلب قابلیت‌های اتوماسیون یا جستجوی پیشرفته را ارائه می‌کنند که می‌تواند باعث صرفه‌جویی در زمان و نتایج سریع و کارآمد شود. 

در زیر چند فرمول از این دست وجود دارد که ممکن است در یک  کمپ بوت تجزیه و تحلیل داده پوشش داده شود : 

SUMIF

فرمول SUMIF برای اضافه کردن سلول ها به یکدیگر زمانی که دارای ویژگی های خاصی هستند استفاده می شود. به عنوان مثال، SUMIF را می توان زمانی استفاده کرد که آن سلول های داده یک عدد یا کلمه معین به آنها متصل شده باشد، که به عنوان مثال، یک کلاس یا نوع محصول خاص را نشان می دهد. همچنین می‌توان از آن برای افزودن اطلاعاتی که بالاتر یا کمتر از مقدار معینی هستند استفاده کرد – یا معادل مقدار خاصی است – برای برجسته کردن نقاط پرت یا گروه‌بندی انواع خاصی از اطلاعات.

SUMIF یک فرمول مفید برای جمع آوری اطلاعات خلاصه در مورد فروش، ثبت نام یا سایر ارقام کل برای مجموعه داده های بزرگ است که انواع مختلف اطلاعات را در بر می گیرد. فرمول SUMIF داده‌هایی از جمله محدوده سلول‌هایی که باید بررسی شوند، معیارهایی برای تعیین اینکه کدام سلول‌ها باید با هم جمع شوند و محدوده مجموع برای جمع کردن با هم می‌گیرد.

قالب بندی شرطی

در بسیاری از صنایع، جداول و صفحات گسترده اکسل فرمت شده برای ارائه نمایشی بصری از داده های شما مهم هستند. بعد از اینکه اعداد را خرد کردید، باید اطلاعات خود را به دیگران در کارفرمای خود ارائه دهید. در بسیاری از موارد، برجسته کردن داده‌های کلیدی و موارد اولیه برای ارتباطات تجاری مؤثر و حصول اطمینان از اینکه ارائه شما توسط شنوندگان و خوانندگان قابل درک است، حیاتی است.

قالب بندی شرطی رنگ و ظاهر سلول و محتویات آن را بر اساس شرایط خاصی در مورد نوع اطلاعات موجود در آن تغییر می دهد. به عنوان مثال، در یک صفحه گسترده مالی یا بودجه، ممکن است بخواهید اعداد منفی با رنگ قرمز برجسته شوند. ممکن است بخواهید هر گونه اطلاعات واگرا را در صورتی که حاوی کلمه یا کد خطای خاصی است با رنگ زرد برجسته کنید.

با تعیین نوع اطلاعاتی که می‌خواهید برجسته کنید، مهارت‌های اکسل در قالب‌بندی شرطی می‌تواند شما را قادر سازد اطلاعات خود را به صورت بصری و همچنین شفاهی ارائه دهید. تنها با چند کلیک و تغییر رنگ می‌توانید افراد برتر یا مناطقی که نیاز به بهبود دارند را برجسته کنید.

IFERROR

گاهی اوقات ممکن است هنگام اجرای توابع پیشرفته اکسل با خطاهایی مواجه شوید. این ممکن است به دلایل مختلفی باشد، از جمله عدم وجود نوع خاصی از داده ها در ردیف های خاص، یا ممکن است نشان دهنده مشکلی باشد که باید برطرف شود. IFERROR برای حذف کدهای خطا و تولید یک سلول خالی یا متنی که شما مشخص می کنید که نشان می دهد سلول یا ناحیه نیاز به بررسی یا توجه بیشتری دارد، استفاده می شود.

با این حال، اکسل به‌طور پیش‌فرض انواع خاصی از کدهای خطا را تولید می‌کند که می‌توانند محاسبات را از انجام محاسبات در محدوده‌ای از مقادیر جلوگیری کنند، در حالی که برای شناسایی و تصحیح آسان ظاهری مخل و جلب توجه بر روی برگه ارائه می‌دهند.

COUNTIF

تابع COUNTIF در اکسل برای شمارش سلول هایی که دارای ویژگی های خاصی هستند استفاده می شود. اگر می‌خواهید بدانید چند بار یک کلمه یا ورودی خاص در یک صفحه‌گسترده بزرگ ظاهر می‌شود، COUNTIF همه داده‌های شما را بررسی می‌کند و تعدادی از معیارهایی را که شما مشخص می‌کنید تولید می‌کند. هر زمان که بخواهید تعداد چیزهایی را که به روشی خاص برچسب گذاری شده اند بدانید، می تواند بسیار مهم باشد. چه بخواهید توزیع موجودی خود را درک کنید، چه بخواهید مشتریان خود را در کجا قرار دارند، یا تعداد کارکنان یک بخش خاص را تعیین کنید، COUNTIF به شما این امکان را می دهد که با در نظر گرفتن محدوده سلول هایی که می خواهید بررسی کنید، به سرعت این اطلاعات را دریافت کنید. به عنوان معیاری که برای جستجو استفاده می کنید.

مطابقت شاخص

ترکیبی از توابع INDEX و MATCH در اکسل راه پیشرفته تری را برای جستجو و ارزیابی اطلاعات داخل برگه یا کتاب کار اکسل فراهم می کند. در حالی که عملکردهایی مانند VLOOKUP و HLOOKUP به شما امکان جستجوی اطلاعات را می‌دهند، محدودیت‌هایی در مکان و نحوه جستجو دارند که می‌تواند مانع از دستیابی آسان به اطلاعات مورد نیاز شما شود. تابع MATCH در داخل تابع INDEX قرار گرفته است و می تواند برای یافتن نوع خاصی از داده استفاده شود، در حالی که INDEX برای اتصال آن اطلاعات به سایر داده های موجود در ردیف خود استفاده می شود.

به عبارت دیگر، MATCH به شما امکان می دهد موقعیت یک مقدار را در یک محدوده پیدا کنید و سپس از INDEX برای برگرداندن یک مقدار خاص در رابطه با مقدار اصلی استفاده می شود. برای جستجوهای دو طرفه و جستجوهای حساس به حروف مهم است و حتی می‌توانید از آن برای یافتن نزدیک‌ترین تطابق از داده‌هایی که دارید استفاده کنید.

نحوه یادگیری اکسل

راه های مختلفی برای یادگیری مهارت های پیشرفته اکسل وجود دارد. مدل یادگیری ایده آل شما احتمالا به جدول زمانی حرفه ای، نیازهای رشدی و دانش موجود شما بستگی دارد. به عنوان مثال، کسانی که به دنبال یک رویکرد سیستماتیک تر برای یادگیری اکسل هستند، ممکن است یک بوت کمپ تجزیه و تحلیل داده، مدرک دانشگاهی مرتبط یا یک گزینه یادگیری مستقل قابل اجرا را دنبال کنند. 

 

سر فصل های دوره اگسل پیشرفته

آموزش مهارت های ICDL در تهرانسر

 • مهارت اول : مبانی کامپیوتر (مفاهیم پایه فناوری اطلاعات)
 • مهارت دوم : ویندوز (آشنایی با سیستم عامل)
 • مهارت سوم : اینترنت (عصر ارتباطات)
 • مهارت چهارم : نرم افزار Word
 • مهارت پنجم : نرم افزار Excel
 • مهارت ششم: نرم افزار PowerPoint
 • مهارت هفتم : نرم افزار Access

مهارت اول : مبانی (مفاهیم پایه فناوری اطلاعات)

در این مهارت هنرجو ضمن آشنایی با ساختمان فیزیکی کامپیوتر، با مفاهیم پایه کار با کامپیوتر از جمله: مدیریت فایل ها، فضای ذخیره سازی، تنظیمات شخصی سازی ویندوز و همینطور ابزار های نرم‌افزاری مهم و کاربردی آشنا خواهد.

مهارت دوم : ویندوز

در این مبحث هنرجو ابتدا آموزش می‌بیند که چطور از سیستم عامل استفاده کند و شخصی سازی های مختلف را بر روی آن انجام دهد. کپی، انتقال و ساماندهی فایل ها، جستجو، ایجاد شورتکات، آشنایی با تنظیمات ویندوز و کنترل پنل، ایجاد و مدیریت حساب های کاربری جدید و… نمونه هایی هستند که هنرجو باید با آن ها به طور عملی آشنا شود.

این مبحث برای تمامی کسانی که با کامپیوتر سر و کار دارند مفید است. چه برای کسانی که حتی برای اولین بار یک کامپیوتر را روشن می‌کنند و چه برای افرادی که مدت هاست در این اکو سیستم مشغول به فعالیت هستند.

مهارت سوم : اینترنت

در اکثر آموزشگاه ها این مبحث خیلی جدی گرفته نمی شود و معمولا در آخر دوره به هنرجو آموزش داده می شود.

کار با اینترنت و آشنا بودن با آن در دنیای امروزی فوق العاده ضروری است و قطعا شخصی که نتواند از این فضا استفاده کند دچار مشکل خواهد شد. در این مبحث علاوه بر اینکه به شما آموزش می دهیم چطور در اینترنت جستجو کنید یاد خواهید گرفت مهارت های خودتون رو از طریق این فضا افزایش بدید و مشکلاتتون رو چطور جستجو و راه حل های آن ها را در این فضا کشف کنید.

همینطور علاوه بر همه این ها به مبحث امنیت این فضا اشاره می‌کنیم و راه کار های زیادی به شما عزیزان ارائه خواهیم داد که چطور در این فضا به دام هکر ها وکلاه برداران اینترنتی کشیده نشوید.

مهارت چهارم: نرم افزار ورد (Word)

بی شک یکی از کاربردی ترین نرم افزار ها، نرم افزار محبوب Word است. تقریبا همه افراد آشنایی دوری با این نرم افزار دارند. ما در آموزشگاه کامپیوتر تهرانسر به شما نحوه استفاده از این نرم افزار را به طور کامل آموزش خواهیم داد. این نرم افزار تقریبا مورد توجه خیلی از شرکت ها و دانشگاه ها می باشد. تقریبا هر فردی که با کامپیوتر سر و کار داره در طول سال غیر ممکنه که یکبار کارش به این نرم افزار گره نخورد، مخصوصا دانشجویان که اکثرا تحقیقات خودشون رو بر پایه این نرم افزار ارائه می دهند.

مهارت پنجم: نرم افزار اکسل (Excel)

یکی از مهم ترین نرم افزار ها در شرکت ها اکسل است. این نرم افزار به خاطر ساختار و ابزار های ویژه ای که دارد توجه حسابداران را نیز به خود جلب کرده است. یک سرفصل کامل از آموزش حسابداری تهرانسر را همین نرم افزار به خودش اختصاص داده است. باتوجه به ساختار جذابی که این نرم افزار دارد برای نگه داری و آرشیو اطلاعات مشتریان نیز به کار برده می شود. همچنین خیلی از شرکت ها، فاکتور ها و دیتاهای خودشون رو بر بستر این نرم افزار بایگانی و نگه داری میکنند.

مهارت ششم: پاورپوینت (PowerPoint)

بی شک برای یک ارائه خوب، پاور پوینت اولین گزینه است و به همین خاطر مورد توجه اکثر دانشجویان و سخنرانان قرار گرفته است. این نرم افزار جذاب به شما این امکان را می دهد که در کمترین زمان بتوانید ارائه خودتون رو در قالب اسلاید، گراف و انیمیشن های جذاب به مخاطبین ارائه و نمایش بدید.

مهارت هفتم: نرم افزار اکسس (Access)

اکسس یک نرم افزار پایگاه داده قدرتمند می باشد. این نرم افزار برای نگه داری داده ها یک نرم افزار محبوب است که در بسیاری از شرکت ها و ارگان ها برای این منظور، مورد استفاده قرار گرفته است.

مخاطبین دوره ICDL

 • کلیه کسانی که در ادارات و موسسات دولتی و غیر دولتی شاغل می باشند.
 • کلیه کسانی که جویای کار و شغل مناسب می باشند.
 • کلیه کسانی که مهارت های عملی و مدرک را باهم می خواهند.
 • دانش آموزان و دانشجویان جویان کلیه مقاطع تحصیلی.

اهداف دوره

 • ارتقاي سطح تواناييها در IT
 • ايجاد توانايي در کارفرمايان براي سرمايه گذاري موثر در IT
 • ارتقاي سطح کارايي در شرکت ها
 • تضمين استفاده بهينه از حداکثر مهارت و توانايي کارمندان در محيط کار
Call Now Button