آموزش کد کم CAD/CAM

توضیحات دوره

توضیحات دوره

امروزه برنامه نویسان ابزارهای قدرتمندی برای ایجاد و اطمینان از صحت کدهای CNC در اختیار دارند نرم افزارهای CAD/CAM امکانات زیادی برای برنامه نویسان مهیا می کنند که استفاده از آنها ساده است مزایای استفاده از این نرم افزارها به قرار زیر است محاسبه مختصات مسیر ابزار- تعیین سرعت برشی و پیشروی – نمایش فرآیند ماشینکاری بصورت off line (بدون ارتباط با ماشین CNC ) و پس پردازش (G کد گرفتن) برنامه و طراحی قطعات بصورت دو بعدی و سه بعدی.هر قطعه ای که باید ماشینکاری شود ابتدا باید شکل هندسی آن با استفاده از بسته CAD (نرم افزارهای مختلف طراحی) رسم شود و سپس در داخل نرم افزار CAM آن را فرا می خوانیم مدل CAD ایجاد شده توسط نرم افزار CAM مستقیماً برای تعیین سیکلهای ماشینکاری و تعیین مسیر ابزار مربوطه به کار می رود سرانجام بسته CAM کد ماشینکاری قطعه را برای ماشین ابزار CNC انتخاب شده ایجاد می کند.

نحوه سیستمهای حرکتی:

۱- سیستم حرکتی مطلق(Absolute)
معرفی هر نقطعه نسبت به نقطه مرجع سیستم حرکتی مطلق نامیده میشود که با علامت X,Y,Z وکدG90 در نرم افزار Powermill بکار می رود.

۲- سیستم حرکتی افزایشی یا زنجیره ای(Incremental)
معرفی هرنقطه نسبت به نقطه ماقبل خود سیستم حرکتی افزایشی نامیده می شود که با علامت U,W,V وکد G91 مشخص می شود

مقایسه سیستمهای مطلق و افزایشی:


در یک سیستم مطلق اگر در هنگام براده برداری ابزار بشکند ماشین را می توان متوقف کرد و به صورت دستی ابزار را تعویض نموده و به طور اتومات ابزار برش به همان نقطه ای که ابزارشکسته بود برگشته و شروع به ادامه براده برداری نمود.

در سیستم مطلق تعویض اطلاعات اصلاحی و اضافه یاکم نمودن یک دستور العمل در هرجا نیاز باشد بسادگی انجام گرفته اما در سیستم نسبی باید ازنقطه ای که مبداء به حساب می آید شروع به برنامه ریزی مجدد نمود و اصطلاحات را انجام داد. در سیستم نسبی اگربرنامه ریزی دستی مورد استفاده قرارگیرد کنترل برنامه قبل از وارد کردن ساده بوده و در این سیستم جمع فرمانهای موقعیتی برای هریک از محورها بایستی صفر گردد.

سر فصل های دوره

  • آموزش کتیا CATIA
  • آموزش پاور میل Power Mil
  • آموزش برنامه نویسی و اپراتوری CNC سه محور

مخاطبین دوره CAD/CAM

آموزش کدکم (CAD/CAM) برای چه کسانی مناسب است؟

  • کلیه کسانی که به دنبال کار فنی به عنوان شغل اول یا دوم می باشند.
  • کلیه کسانی که جویای کار و شغل مناسب می باشند.
  • کلیه کسانی که مهارت های عملی و مدرک را باهم می خواهند.
  • دانشجویان مقاطع تحصیلی مکانیک می باشند.

اهداف دوره

اهداف دوره آموزش کد کم CAD/CAM :

در پایان دوره (۷۰ ساعت آموزش به همراه نرم افزار کتیا و پاورمیل و همچنین کار عملی در کارگاه واقعی) انتظار می رود هنرجو بتواند با تسلط به سیستم برنامه نویسی ISO قطعات با هر فرم و پیچیدگی را در سه محور طراحی و  برنامه نویسی و ماشین کاری کرده و اجرا نماید.

Call Now Button