توضیحات دوره ICDL

یادگیری مهارت ICDL در دنیای فعلی، بی شک برای همه افراد جامعه نیاز هست. آموزشگاه جهش رایانه واقع در تهرانسر مفتخر است برای آموزش کامل ICDL در خدمت شما عزیزان باشد. در شروع این دوره با مفاهیم پایه کار با کامپیوتر و اینترنت آشنا می‌شوید و در ادامه کار با نرم افزار های مهمی مثل Word و Excel به شما آموزش داده خواهد شد.

آموزش ICDL

جدا از اهمیت بالای مهارت ICDL در بازار کار، هر کسی که با کامپیوتر سر و کار دارد باید حتما این مهارت را کسب کند. آن هم در جهان مدرن امروزی که روز به روز به سوی تکنولوژی های جدید در پیش است.

مدرک ICDL یک مدرک بین المللی است که توانایی فرد در مهارت هفتگانه را تایید می‌کند. همینطور شما با ارائه این مدرک به کارفرمای خود می‌توانید ایشان را از سطح تواناییتان مطلع کنید. شما پس از گذراندن این دوره به راحتی میتونید مدرک این مهارت رو اخذ کنید و یک مدرک بین المللی فنی حرفه ای به رزومه خودتون اضافه کنید.

سر فصل های دوره

مهارت های ICDL

 • مهارت اول : مفاهیم فن آوری اطلاعات و مبانی کامپیوتر
 • مهارت دوم : اطلاعات و ارتباطات، اینترنت Internet
 • مهارت سوم : استفاده از کامپیوتر و مدیریت فایل ها Windows
 • مهارت چهارم : پردازشگر کلمه ، ورد word processing
 • مهارت پنجم : صفحات گسترده ، اکسل Excel – spread sheets
 • مهارت ششم: ارائه مطالب ، پاورپوینت PowerPoint – presentation
 • مهارت هفتم : بانک اطلاعاتی ، اکسس Access – Data base

مهارت اول : مبانی (مفاهیم پایه فناوری اطلاعات)

در این مهارت داوطلب لازم است که با ساختمان فیزیکی کامپیوتر شخصی آشنا شود و با مفاهیم پایه فناوری اطلاعات از جمله: ذخیره کردن داده‌ها، حافظه، کاربردهای نرم‌افزاری مبتنی بر کامپیوتر در جامعه، کاربرد شبکه‌های اطلاعاتی در پردازش و توزیع اطلاعات را کسب کند. داوطلب همچنین باید درک کند که چرا و چگونه سیستم های مبتنی بر فناوری اطلاعات در هر سازمان و شرکتی برپا شده است. علاوه بر این لازم است داوطلب به امنیت اطلاعات و موضوعات حقوقی و قانونی مرتبط با کامپیوتر نیز توجه کافی داشته باشد.

مهارت دوم : ویندوز

در این مرحله هنرجو لازم است نشان دهد دانش و صلاحیت لازم برای استفاده از عملکرد پایه کامپیوتر شخصی و سیستم عاملش را داراست، وی همچنین باید قادر باشد بطور موثر با محیط رومیزی (Desktop) سیستم عامل کار کند. او همچنین باید قادر باشد که فایلها و فهرستها و زیرفهرستها را مدیریت و سازماندهی نماید و بداند چگونه آنها را کپی کند، انتقال دهد و حذف نماید. داوطلب همچنین باید قادر باشد با شماهای رومیزی (Icon) به خوبی کار کرده و پنجره‌ها را اداره نماید. علاوه بر اینها وی باید بتواند از ابزارهای جستجو، ویرایش و مدیریت چاپ که همراه سیستم عامل است به خوبی استفاده نماید.

مهارت سوم : اینترنت (اطلاعات و ارتباطات)

این مهارت به دو بخش تقسیم می‌شود:

در بخش اول (اطلاعات) داوطلب لازم است توانایی انجام امور پایه جستجو در وب را با استفاده از نرم‌افزارهای کاربردی و موتورهای جستجوی رایج داشته باشد. همچنین باید بتواند نتایج جستجو را بررسی نموده و صفحات موردنظر خود را نشان کند و گزارشات جستجو و صفحات وب را چاپ نماید.

در بخش دوم (ارتباطات) داوطلب باید قادر باشد از نرم‌افزارهای پست الکترونیک برای ارسال و دریافت پیام، الحاق کردن یک فایل به پیام، سازماندهی و مدیریت پیامها در فهرست و زیرفهرستها استفاده نماید

مهارت چهارم (WORD : واژه‌پرداز ورد)

در این مهارت داوطلب لازم است نشان دهد توانایی استفاده از کاربردهای واژه‌پردازها در کامپیوتر شخصی را داراست، او باید درک توانایی انجام دستورات پایه مرتبط با ایجاد، شکل‌دادن و اتمام یک متن در واژه‌پرداز را داشته باشد. همچنین داوطلب باید نشان دهد صلاحیت لازم برای استفاده از قابلیتهای پیشرفته‌تر واژه پردازها مانند ایجاد جداول استاندارد، استفاده از عکس و تصویر در یک متن، آوردن و انتقال یک شی در متن و استفاده از ابزارهای ایجاد و ترکیب پست الکترونیک را داراست.

مهارت پنجم EXCEL : (صفحه‌گسترده‌)

در این مهارت لازم است داوطلب مفاهیم پایه صفحه‌گسترده‌ها را فهمیده و نشان دهد توانایی استفاده از کاربردهای صفحه گسترده در کامپیوتر شخصی را داراست. او باید دانش و توان انجام دستورات پایه مرتبط با توسعه، شکل‌دادن و استفاده از یک صفحه گسترده را دارا باشد. همچنین باید بتواند اعمال ریاضی و منطقی استاندارد را با استفاده از فرمولها و توابع پایه انجام دهد. داوطلب همچنین باید نشان دهد صلاحیت لازم را برای استفاده از قابلیتهای پیشرفته‌تر صفحه‌گسترده‌ها مانند آوردن و اتصال یک شی و ایجاد نمودارها داراست.

مهارت ششم POWEPOINT: (ارائه مطالب)

در این مهارت لازم است داوطلب، شایستگی خود را در استفاده از ابزارهای ارائه مطالب در کامپیوتر شخصی نشان دهد. او باید قادر باشد وظایفی همچون ایجاد، شکل دادن و آماده کردن مطالب برای ارائه و نمایش را انجام دهد. وی همچنین باید توانایی ایجاد ارائه‌های متفاوت متناسب با مخاطبان و موقعیتهای مختلف را دارا بوده و بتواند اعمال پایه برای کار با گرافیک و نمودارها و استفاده از انواع موثر نمایش اسلاید را انجام دهد.

مهارت هفتم ACCESS : (بانک اطلاعاتی)

در این مهارت لازم است داوطلب مفاهیم پایه بانکهای اطلاعاتی را فهمیده و نشان دهد توانایی استفاده از بانکهای اطلاعاتی در کامپیوتر شخصی را داراست. این مهارت به دو بخش تقسیم می‌شود اولین بخش، مهارت و توانایی داوطلب در طراحی یک بانک اطلاعات ساده با استفاده از بسته‌های نرم‌افزاری استاندارد است و دومین بخش، توانایی او را برای بازیابی اطلاعات از یک بانک اطلاعات ایجاد شده (با استفاده از ابزارهای موجود درخواست و جستجو ، انتخاب و مرتب‌سازی) ارزیابی می‌کند. همچنین داوطلب باید قادر به ایجاد و اصلاح گزارشها باشد.

مخاطبین دوره

 • کلیه کسانی که در ادارات و موسسات دولتی و غیر دولتی شاغل می باشند.
 • کلیه کسانی که جویای کار و شغل مناسب می باشند.
 • کلیه کسانی که مهارت های عملی و مدرک را باهم می خواهند.
 • دانش آموزان و دانشجویان جویان کلیه مقاطع تحصیلی.

اهداف دوره

 • ارتقاي سطح تواناييها در IT
 • ايجاد توانايي در کارفرمايان براي سرمايه گذاري موثر در IT
 • ارتقاي سطح کارايي در شرکت ها
 • تضمين استفاده بهينه از حداکثر مهارت و توانايي کارمندان در محيط کار

درباره مربی

mohammad

32 دوره‌ها

ثبت نام نشده
 • مدت دوره: 48 ساعت
 • روز های برگزاری: زوج
 • ساعت برگزاری: 16 الی 18
 • ظرفیت دوره: محدود
 • تاریخ شروع دوره: در حال ثبت نام
 • نوع دوره: گروهی
 • ارائه گواهینامه فنی و حرفه ای (بین المللی)
Call Now Button